Fruitwater – Weg met de cola en de ice-tea!
Mijn vrouw en ik drinken meestal water maar de kinderen drinken vooral cola, ice-tea en limonade. Op zich hebben we daar geen probleem mee als het maar af en toe is maar als je de kinderen laat doen drinken ze niks anders meer. Daarom hebben we gezocht naar een ‘lekker’ alternatief en dat hebben we gevonden in Fruitwater. Fruitwater wordt met een modewoord ook wel eens ‘Infused Water’ genoemd maar eigenlijk is het dus gewoon water met een fruitsmaakje.
In het begin was het wel even lastig toen ze ontdekten dat we vergeten waren van ice-tea of cola te kopen. Gelukkig duurde dat maar even en al snel dronken ze even vlot water met een smaakje als de gewone frisdranken.
Je moet het zeker zelf ook eens proberen! Fruitwater bevat bijna geen suiker en is lekker verfrissend.
Hieronder zet ik nog een paar combinaties die goed werken.
Fruitwater maken
Op zich is het super eenvoudig te maken: je neemt een kan, je vult ze met water en je doet er fruit in. Zet de kan een paar uurtjes in de koelkast en je fruitwater is klaar.
Zelf drink ik het liefst eenvoudig citroenwater maar je kan allerlei soorten combinaties maken.
Citroen frambozenwater
1/2 citroen
2 handen frambozen
water
Doe alles in een kan en laat een paar uurtjes staan.
Komkommer, citroen en munt
1/3 komkommer
1/2 citroen
1 takje verse munt
water
Doe alles in een kan en laat een paar uurtjes staan.
Je ziet het, op zich is het altijd hetzelfde, fruit in het water, een beetje laten trekken en klaar. Hier nog een paar combinaties die veel terugkomen:
- Appel en kaneel
- Komkommer dille en citroen
- Aardbei citroen en munt
- Watermeloen en munt
- Citroen komkommer en gember
- Groene thee limoen en mint
- Limoen citroen en sinaasappel
- Aardbei basilicum
Als je zelf nog een topcombinatie weet, laat het dan gerust weten in de commentaren.
Je kan dit perfect maken met een gewone waterkan maar ik heb na een tijd toch een speciale beker aangeschaft. Die drijvende stukjes fruit hebben nogal vlug de neiging om in je glas te vallen en dat is zo’n prutswerk. Voor enkele euro’s kan je al kannen kopen die speciaal gemaakt zijn om fruitwater te maken en echt, dat is veel handiger.
[bol_product_links block_id=”bol_58e6033fdb179_selected-products” products=”9200000059663393,9200000045724173,9200000046569596,9200000073790582,9200000065983186,9200000074892148″ name=”fruitwaterkmk” sub_id=”” link_color=”003399″ subtitle_color=”000000″ pricetype_color=”000000″ price_color=”CC3300″ deliverytime_color=”009900″ background_color=”FFFFFF” border_color=”D2D2D2″ width=”600″ cols=”3″ show_bol_logo=”1″ show_price=”1″ show_rating=”1″ show_deliverytime=”1″ link_target=”1″ image_size=”1″ admin_preview=”1″]
Op internet lees je dikwijls ook nog dat dit fruitwater ook erg goed is voor je lichaam. Lijkt me logisch want je drinkt meer water en minder frisdrank…
En laat de kinderen gerust zelf hun combinaties maken, dan kunnen ze al niet zeggen dat jij verkeerd gekozen hebt. 🙂
Laat maar weten wat jullie er van denken!
Water drinken dat doe ik dagelijks. Af en toe met wat fruit.